Obchody 90-lecia istnienia OSP GŁOMSK

20-05-2014 00:22:01

W dniu 17.05.2014 (sobota)  uroczystość 90-lecia działalności obchodziła zaprzyjaźniona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w GŁOMSKU . Na ten jubileusz została także zaproszona delegacja z naszej jednostki. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie  13.30 na placu przed jednostką OSP Głomsk, gdzie zebrali się wszyscy strażacy z terenu gminy , lokalne władze samorządowe , goście oraz członkowie naszej jednostki , następnie wszyscy przemaszerowali do Kościoła pw. Św. Michała gdzie została odprawiona msza święta za zmarłych i żyjących Strażaków z OSP Głomsk. Po mszy dalsze uroczystości były prowadzone na sali wiejskiej usytuowanej przy remizie strażackiej. Na uroczystym apelu przedstawiony został rys historyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Głomsku, została opisana aktualna działalność jednostki. Wręczono także wiele medali między innymi „Strażak Wzorowy” , „Brązowy , Srebrny , Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa”.  Strażacy obdarowali przybyłych gości statuetkami piątkowymi z okazji jubileuszu. Głos zabierali : przedstawiciele władz samorządowych z terenu gminy , powiatu , przedstawiciel Powiatowej Komendy  Straży Pożarnej w Złotowie oraz inne osoby. Po części oficjalnej delegacja  zapoznała się ze sprzętem bojowym który jest na wyposażeniu samochodu gaśniczego (GCBA) oraz zwiedzili jednostkę. O godzinie 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna zorganizowana przez strażaków. Chcemy serdecznie podziękować Druhnom i Druhom za zaproszenie na uroczystość z okazji jubileuszu OSP w Głomsku , oraz jak najlepszego ugoszczenia naszych członków w progach Ich remizy. Druhny i Druhów z jednostki OSP GŁOMSK włączamy do grona naszych zaprzyjaźnionych jednostek i zajmują oni na pewno wysokie miejsce. Życzymy Im także wszystkiego co najlepsze w życiu prywatnym jak i zawodowym , tylu samo powrotów co wyjazdów. Znamy także Ich skryte marzenie jakim jest wstąpienie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) czego życzymy Im z całego serca tym bardziej, że jednostka spełnia wszystkie wymagania jakie stawia KSRG. Pozdrawiamy Druhny i Druhów OSP GŁOMSK.

grecjaLicznik wizyt na stronę